اولین عینکی که با استفاده از جیوه ساخته شده است

کودکان زنانی که در دوران بارداری مقادیر زیادی ماهی آلوده مصرف کرده‌اند، در معرض خطر مشکلات رشدی مرتبط با جیوه هستند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زند که حدود 6 درصد از زنان در سنین باروری در ایالات متحده دارای سطح جیوه خون هستند که برای جنین در حال رشد خطرناک است.

در زمان های گذشته استفاده از رادیو ضبط قدیمی جیوه دار بسیار مرسوم بوده است و دلیل آن هم استفاده از جیوه در آن و کیفیت صدای عالی محصول بخطره استفاده از این عنصر بوده است.

قرار گرفتن در معرض جیوه در رحم – که می تواند ناشی از مصرف ماهی و صدف های حاوی متیل جیوه توسط مادر باشد – می تواند بر مغز و سیستم عصبی کودک در حال رشد تأثیر منفی بگذارد.

شورای ملی تحقیقات تخمین می زند که هر ساله حدود 60000 کودک ممکن است در این کشور با مشکلات عصبی دائمی و غیرقابل برگشت به دلیل قرار گرفتن در معرض جیوه قبل از تولد متولد شوند.

جنین ها، نوزادان و کودکان خردسال چهار تا پنج برابر بیشتر از بزرگسالان به قرار گرفتن در معرض جیوه حساس هستند. سطوح بالای جیوه می تواند رشد جسمی و ذهنی کودک از جمله مهارت های حرکتی، ظرفیت یادگیری و حافظه را مختل کند.

جیوه قرمز در تلفن قدیمی بسیار مهم بوده است چرا که استفاده از ان در تلفن باعث بهبود کیفیت زنگ اخبار و مکالمه می شد.

یک توصیه ملی صادر شده در مارس 2004 می گوید که زنان باردار، ممکن است باردار شوند یا در حال شیردهی هستند و کودکان زیر 14 سال باید هر هفته فقط یک وعده ماهی آب شیرین بخورند.

توصیه همچنین می گوید که آنها نباید شاه ماهی خال مخالی، کوسه، اره ماهی و کاشی ماهی بخورند. این توصیه شامل ماهی تازه، منجمد و کنسرو شده ای است که از فروشگاه یا رستوران می خرید.
کودکان زیر 14 سال بیشتر به جیوه حساس هستند

مغز در حال رشد و سیستم عصبی کودکان به جیوه بسیار حساس است و ممکن است به طور غیر قابل برگشتی توسط جیوه آسیب ببیند. کودکان می توانند با خوردن انواع خاصی از ماهی ها در معرض متیل جیوه قرار گیرند یا اگر مادران آنها قبل از تولد آنها ماهی های آلوده به جیوه مصرف کرده باشند.

زمانی که جیوه در تلویزیون قدیمی سونی بکار گرفته شد، انقلاب صنعتی مهمی در ساخت تلویزیون های رنگی پدیدار شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

شکستن محصولات حاوی جیوه مانند دماسنج های مورد استفاده در خانه ها و مدارس نیز می تواند منجر به قرار گرفتن در معرض جیوه شود.
خانواده ها می توانند خطر خود را کاهش دهند

توصیه های مصرف ماهی ایالتی و ملی را دنبال و دنبال کنید.
از خرید محصولات حاوی جیوه مانند دماسنج خودداری کنید – در عوض یک دماسنج دیجیتالی بخرید.

محصولات حاوی جیوه را با احتیاط کنترل کنید، به درستی دور بیندازید یا بازیافت کنید.

برای تمیز کردن نشت جیوه از جاروبرقی استفاده نکنید (به برگه اطلاعات “تمیز کردن نشت جیوه” در این مجموعه مراجعه کنید).

داروهای قدیمی حاوی جیوه را به درستی دور بریزید.

تمام جیوه را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

جیوه در پنکه قدیمی به علت رسانایی بالا برق مورد توجه سازندگان قرار داشت و از آن بهرمند می شدند.

با یک پزشک مشورت کنید

هر کسی که در مورد قرار گرفتن در معرض جیوه نگرانی دارد باید با پزشک مشورت کند. پزشکان ممکن است قادر به شناسایی قرار گرفتن در معرض و خطرات سلامتی باشند.

پزشک ممکن است به تصمیم گیری در مورد مناسب بودن آزمایش جیوه با توجه به شرایط فیزیکی و علائم کمک کند. DHEC خدمات تحلیلی را از طریق مطب پزشک برای سطوح جیوه خون ارائه می دهد. DHEC هزینه اسمی را برای این خدمات دریافت می کند.

 • منابع:
  1. Health Risks of Mercury
 • تبلیغات: 
  1. استراتژی کنترل سلامت برای انسان با خیار
  2. رنو تی آماده کاهش سهام خود است
  3. قطعات با کیفیت ساخته شده از کاشی
  4. خرید ادویه مرغوب کباب کوبیده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.