با لنت ترمز پارس تندر سفری ایمن را تجربه کنید

چگونه سایش لنت های ترمز را بررسی کنیم؟

می دانیم که وقتی پدال ترمز را فشار می دهید، کل فرآیند ترمز را نمی بینید، اما هر بار که این کار را انجام می دهید، می توانید مطمئن باشید که لنت های ترمز دیسک ها را فشار می دهند.

اگر لنت های ترمز نازک و فرسوده باشند، قدرت ترمزی که در شرایط خوب داشتند را نخواهید داشت.

از ما یاد بگیرید که چگونه می توانید لنت ترمز پارس تندر را بررسی کنید و قبل از اینکه بخواهید چک کنید ابتدا از سرد بودن ترمزها مطمئن شوید، ترمزها در دمای بالای 200 درجه سانتیگراد کار می کنند.

قبل از شروع بازرسی ترمز، اجازه دهید حدود 45 دقیقه در یک ساعت خنک شوند.

مهم: سعی نکنید آنها را با آب خنک کنید و اگر هنوز ساعت دارید، می توانید روغن ترمز را نیز بررسی کنید، به طور معمول، روغن ترمز باید زرد شفاف باشد، شبیه به روغن آفتابگردان سازگارتر و اگر سیاه یا خیلی تیره است، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

لنت ترمز

چرخ ها را بررسی کنید و به طور معمول، گرد و غبار ترمز باید جمع شود، حتی اگر چرخ های خودرو تمیز باشد و اگر این گرد و غبار دیگر ته نشین نشد به این معنی است که صفحات باید تعویض شوند.

اگر ردی از تراشه پیدا کردید، به این معنی است که صفحات به حداقل رسیده اند و شروع به برش از طریق دیسک می کنند و دیسک ها را در اسرع وقت تعویض کنید تا زمانی که آنها نیز از بین بروند.

قبل از برداشتن چرخ ها، لنت های ترمز را بررسی کنید و در بسیاری از خودروها می توان پلاک را بدون پایین آوردن رینگ مشاهده کرد و می توانید آنها را با چراغ قوه یا چراغ روی گوشی کنترل کنید.

شما باید بین کالیپرها و دیسک های ترمز نگاه کنید. اگر صفحات بین آنها را دیدید و فقط 0.5 سانتی متر ضخامت دارند، زمان تعویض آنها فرا رسیده است. برخی از خودروها دارای سنسورهای ساییدگی لنت هستند که به چراغ نشانگر داخلی متصل هستند، حسگر هنگام نیاز به تعویض لنت به شما هشدار می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.