با پودر آویشن شیرازی دیگر به بوتاکس نیازی نخواهید داشت

آویشن گیاهی است که به طور گسترده به عنوان یک گیاه دارویی و همچنین به عنوان یک ادویه آشپزی برای طعم دادن به غذا استفاده می شود.

از جمله فواید پودر آویشن شیرازی می‌توان به سطوح بالای ترکیبات فنلی، عمدتاً تیمول، اوژنول و کارواکرول اشاره کرد که آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی هستند و علاوه بر این، سرشار از ویتامین A، ویتامین C، آهن، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فیبر است.

اوریون آرائوجو، متخصص تغذیه، استاد دانشگاه دولتی ریودوژانیرو (UERJ) به این نکته اشاره می کند که آویشن همچنین ضد حساسیت، ضد التهاب و ضد میکروبی است.

جلوگیری از پیری
آویشن از آنجایی که حاوی آنتی اکسیدان است، نقش بسیار خوبی در جلوگیری از پیری دارد، زیرا به بدن در مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند و همچنین دفع سموم را از بدن افزایش می دهد.

به عملکرد روده کمک می کند
به دلیل غلظت بالای فیبر، به بهبود عملکرد روده نیز کمک می کند.

آویشن همچنین سرشار از ترکیب فعالی به نام «اصل تلخ» است که عامل محافظتی معده و روده محسوب می‌شود زیرا ترشح بزاق و تولید صفرا را برای هضم افزایش می‌دهد.

پودر آویشن شیرازی

به گفته متخصص تغذیه گابریلا سیلا، افرادی که مشکلات گوارشی دارند، می توانند آویشن را به پروتئین ها اضافه کنند تا هضم بهتری داشته باشد یا آن را به عنوان چاشنی در برنج، سبزیجات و حتی به شکل چای قرار دهند.

به کاهش وزن کمک می کند
بدون در نظر گرفتن احساس سیری که ایجاد می کند، آویشن همچنین به کاهش اضطراب و پرخوری کمک می کند و در نتیجه به سوزاندن چربی بدن کمک می کند.

برای سلامت چشم مفید است
این گیاه همچنین سرشار از ویتامین A و ترکیباتی به نام فلاونوئیدها است که به به تاخیر انداختن دژنراسیون ماکولا (ناحیه شبکیه چشم که مسئول دیدن جزئیات است) کمک می کند.

با این کار از ابتلا به بیماری های جدی چشمی مانند آب مروارید و گلوکوم جلوگیری می کند.

از استخوان ها محافظت می کند
سرشار از کلسیم و منیزیم است، مواد معدنی که به عنوان محافظ استخوان عمل می کنند و از پوکی استخوان و پوکی استخوان جلوگیری می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.