با ژل ضدعفونی کننده دست کودکان کرونا را غافلگیر کنید

از ژل های ضدعفونی کننده چه زمانی و چگونه از آنها استفاده کنیم؟
این ژل های ضد عفونی کننده برای جلوگیری از عفونت و محدود کردن انتقال میکروب ها توصیه می شود و ترکیب آنها چیست؟ چگونه آنها را انتخاب و استفاده کنیم؟

هدف ژل ضدعفونی کننده دست کودکان از بین بردن میکروارگانیسم های موجود بر روی دست است و بنابراین انتقال برخی عفونت ها را محدود می کند.

اثر ضد میکروبی آنها ثابت شده و برتر از شستن دست ها با آب و صابون ضد عفونی کننده است، بنابراین جراحان قبل از عمل از آنها استفاده می کنند.

با این حال، استفاده از آنها نباید جایگزین شستشوی دست شود این محصولات دارای خواص باکتری کش، ویروس کش و قارچ کش هستند اما دست ها را تمیز نمی کنند.

ژل ضدعفونی کننده

انتخاب ژل ضدعفونی کننده مناسب: چه غلظت الکل؟
برای مؤثر بودن، محصولات ضدعفونی کننده باید دارای غلظت الکل بین 60 تا 70 درصد یا حتی بیشتر باشند این به آنها اجازه می دهد تقریباً 100٪ از باکتری ها را در 30 تا 60 ثانیه از بین ببرند، اما روی قارچ ها و بسیاری از ویروس ها نیز تأثیر بگذارند.

اثربخشی ژل ها و محلول های ضدعفونی کننده طبق استانداردهای اروپایی که روی بسته بندی ظاهر می شود در آزمایشگاه در برابر باکتری ها، در برابر قارچ ها و در برابر ویروس هایی که به ویژه در برابر مواد شوینده و ضدعفونی کننده مقاوم هستند، کنترل می شوند.
برخی از محصولات بر روی دستان داوطلبان آلوده به مصنوعی آزمایش می شوند: این توسط استاندارد باکتری کش NF EN 1500 تضمین شده است.

محصولاتی که محتوای الکل آنها در برچسب حداقل 65٪ ذکر شده است، بیش از 99.99٪ از ویروس های پوششی، از جمله ویروس کرونا را از بین می برند.

ژل‌ها و محلول‌های ضد عفونی کننده که حاوی کلمه virucide هستند توسط سازمان بهداشت جهانی برای ضد عفونی کردن دست توصیه شده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.