با کلسیم کربنات قرص کاهش وزن را تجربه کنید

چندین مطالعه مشاهده ای مصرف کم کلسیم کربنات قرص رژیم غذایی را با شاخص توده بدنی بالا که نشانه اضافه وزن است، مرتبط می دانند.

یکی از آنها که در دسامبر 2000 در مجله کالج تغذیه آمریکا منتشر شد، بر روی 54 زن 18 تا 31 ساله انجام شد که معادل 1900 کالری در روز به مدت 2 سال مصرف می کردند، اثرات دریافت کم کلسیم را بر روی افزایش سلول های چربی زنانی که کمتر از 780 میلی‌گرم قرص کلسیم در روز مصرف می‌کردند، توده چربی به دست می‌آوردند، آن‌هایی که حدود 780 میلی‌گرم در روز مصرف می‌کردند وزن ثابتی داشتند و آن‌هایی که روزانه حدود 1000 میلی‌گرم کلسیم دریافت می‌کردند، وزن خود را از دست دادند.

یک مطالعه اپیدمیولوژیک که در سال 2005 انجام شد، نشان داد که زنانی که رژیم غذایی آنها غنی از کلسیم بود، کمتر از آنهایی که مقدار کمی کلسیم مصرف می کردند، از سندرم پیش از قاعدگی رنج می بردند.

این مطالعه همچنین نشان داد که کلسیم کربنات قرص در کاهش شدت علائم در زنان دارای رژیم غذایی طبیعی کم کلسیم موثر است.

کلسیم کربنات قرص

مصرف روزانه کلسیم کربنات قرص در زنان باردار خطر ابتلا به فشار خون بالا و در نتیجه پره اکلامپسی را تا 30 درصد کاهش می دهد.

این نتایج مثبت در زنان در معرض خطر و کسانی که رژیم غذایی آنها به طور طبیعی کلسیم پایینی دارد قانع کننده تر است.

در صورت مصرف قرص کلسیم کربنات برای نشانه های مختلف بالا، دوزهای 1 تا 1.5 گرم کلسیم در روز توصیه می شود از آنجایی که به نظر می رسد بدن نمی تواند به طور موثر بیش از 500 میلی گرم کلسیم را در یک دوز جذب کند، توصیه می شود مکمل ها را به 2 تا 4 دوز 500 میلی گرمی تقسیم کنید.
قرص های کلسیم اغلب با ویتامین D ترکیب می‌شوند که به تثبیت صحیح کلسیم کمک می‌کند.

قرص کلسیم مصرف شده در مقادیر زیاد می تواند در جذب سایر مواد معدنی به ویژه آهن، روی، کروم و منگنز اختلال ایجاد کند در صورت مصرف همزمان مکمل‌های غذایی، توصیه می‌شود حداقل دو ساعت فاصله بین مصرف‌ها گذاشته شود.

چندین درمان دارویی نیز باید از مکمل کلسیم حذف شود، این مورد در مورد آنتی بیوتیک های خاص (با کینولون)، بیس فسفونات ها و هورمون های تیروئید است.
قرص کلسیم کربنات همراه با دوزهای بالای ویتامین D ممکن است با درمان‌های مسدودکننده بتا تداخل ایجاد کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.