بسته بندی میوه خشک در خانه

آیا بسته بندی میوه خشک در خانه امکان پذیر است؟ میوه های خشک شده از جمله تنقلاتی هستند که به عنوان میان وعده به وفور استفاده می شود. این محصولات عمدتا به صورت بسته بندی شده به بازار عرضه می گردند. عمدتا فروش این محصولات در ماه هایی که به میوه تازه دسترسی وجود ندارد، افزایش پیدا می کند. برای بسته بندی میوه های خشک تولید شده لزوما نیازی به یک کارگاه یا مرکز صنعتی نیست. می توان در منزل هم این کار را با همان کیفیت انجام داد. البته مطمئنا حجم انجام بسته بندی کمتر از مراکز صنعتی است‌. برخلاف تصور کار بسته بندی میوه خشک در منزل به صورت دستی انجام نمی شود و دستگاه هایی برای این کار وجود دارد که در ادامه بررسی می شود‌.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بسته بندی میوه خشک در خانه

بسته بندی میوه خشک

بسته بندی میوه خشک بسته بندی میوه خشک با چه هدفی انجام می شود؟ مطمئنا انجام بسته بندی میوه خشک می تواند هزینه های عرضه محصول در بازار را بیشتر کند و از این رو این پرسش مطرح می شود که این کار چه مزیتی دارد. به طور کلی میوه های خشک ماندگاری بیشتری از میوه های تازه دارند. عمدتا میوه تازه به صورت فله و بدون بسته بندی به فروش می رسد و به همین دلیل این طور به نظر می رسد که استفاده از بسته بندی برای میوه خشک که دوام بیشتری دارد، کاری بیهوده است.

اما این گونه نبوده و نیاز است تا میوه خشک به صورت بسته بندی شده به بازار عرضه بشود. مطمئنا میوه ای که به این شکل به دست مصرف کننده می رسد، سالم تر خواهد بود و به دلیل تماس کم با محیط می تواند ماندگاری بیشتری هم داشته باشد. در بسته های موجود عمدتا هوایی وجود نداشته و از این رو احتمال فساد محصول کم می شود. میوه های خشک برای مصرف در طول ماه هایی که میوه تازه وجود ندارد، تولید می شود‌.

به همین دلیل باید به خوبی از آن نگه داری کرد تا در طول این ماه ها فاسد نشود. هر چند که بسته بندی می تواند کمی هزینه های فروش محصول را بیشتر می کند اما این موضوع به دلیل بالا بردن میزان ماندگاری میوه کاملا ارزش دارد. البته مزیت های بسته بندی میوه خشک تنها محدود به همین موارد نمی شود. عرضه کنندگانی که تمایل دارند این محصول را به صورت تازه به دست مصرف کننده، باید حتما میوه خشک را به صورت بسته بندی تهیه کنند.

در مجاورت با هوا محصول هم سلامت خود را از دست می دهد و هم طعم ماندگی می گیرد. هیچ فروشنده تمایل ندارد تا محصولات خود را با طعم ماندگی به دست مصرف کننده برساند و به همین دلیل ترجیح می دهد میوه های خشک را در پک های بسته به فروش برساند‌‌. از این رو همان طور که مشاهده می کنید این کار فواید زیادی دارد و به همین دلیل استفاده از آن توصیه می شود.

بسته بندی میوه خشک امروزه با کمک دستگاه هایی مخصوص انجام می شود. مطمئنا انجام بسته بندی تعداد زیادی از میوه های خشک به صورت سنتی دیگر ارزش ندارد. این کار با دقت زیادی انجام نمی شود و ضمنا هزینه و وقت زیادی هم نیاز دارد. دستگاه های بسته بندی میوه خشک در مدل های صنعتی و خانگی تولید می شوند که ظرفیت و طراحی دستگاه در این مدل ها با یکدیگر تفاوت دارد. مدل های خانگی مطمئنا باید ویژگی های متفاوت تری از یک مدل صنعتی داشته باشند.

یکی از این تفاوت ها، پایین بودن ظرفیت انجام کار با آن ها است. دستگاه بسته بندی میوه خشک خانگی، دارای ابعاد کوچکتری است که همین موضوع بر روی حجم انجام کار توسط دستگاه تاثیر گذاشته است‌. نمونه های صنعتی عمدتا در ابعاد بزرگتری طراحی می شوند که همین موضوع می تواند توان آن ها را برای بسته بندی بیشتر کند. در حال حاضر نیاز زیادی به بسته بندی میوه خشک وجود دارد و به همین دلیل هر دو روش می توانند سود خوبی داشته باشند.

نکته مهم این است که بسته بندی میوه خشک با دقت و هزینه کمتر انجام بشود‌‌. نمونه هایی که در بازار عرضه می شوند باید از لحاظ حجم به یک میزان باشند و ضمنا به صورت کامل پک شده باشند. این موارد تنها با کمک یک دستگاه صنعتی قابل انجام است. در این دستگاه ها، طراحی به شکلی است که بسته ها یکسان و در حجم های مساوی باشند‌‌. ضمنا کار پک و دوخت بسته ها هم با دقت زیادی انجام می شود‌.

در حال حاضر نمونه های موجود از میوه های خشک دارای حجم های متفاوتی هستند. این بسته ها در وزن های ۵۰۰ گرمی تا ۲ کیلوگرمی تولید می شوند که هر فردی می تواند بسته به نیاز خود مدل خاصی را انتخاب کند. اشاره شد که میوه خشک عمدتا برای زمان های زیادی ماندگاری دارد و به همین دلیل می توانید هر بار حجم زیادی را خریداری کرده و مصرف کنید‌. با این کار دیگر مجبور به مراجعه چند باره به مراکز فروش نیستید‌.

کار بسته بندی میوه خشک باید بر اساس اصول خاصی باشد. در بخش قبلی با برخی از این اصول مانند یکسان بودن حجم بسته ها و پک و بسته بندی آن ها آشنا شدید اما این موارد تنها اصول لازم برای این کار نیستند. ظاهر بسته موضوعی است که می تواند تاثیر مهمی بر میزان فروش شما داشته باشد. از این رو تولید کنندگان میوه خشک از طراحی های جذابی برای بسته های خود استفاده می کنند تا بتوانند نظر مصرف کننده را جلب کنند.

ضمنا زمانی بسته بندی می تواند ماندگاری محصول را بیشتر کند که از مدل های مناسبی برای آن استفاده بشود‌. یک بسته نامناسب خود می تواند ماندگاری و بقای محصول را کمتر کند. عمدتا از بسته های پلاستیکی شفاف برای این کار استفاده می شود که برخی از مراکز برای زیبا تر کردن از مقداری کارتن هم استفاده می کنند. این بسته ها رایج ترین شکل بسته بندی برای میوه خشک هستند.

البته ضرورتی برای ارائه محصول به این شکل وجود ندارد و می توانید در بازار مدل های دیگری از این بسته بندی ها را مشاهده کنید‌. طبیعتا هر چه طرح های به کار رفته شلوغ تر باشد، هزینه انجام آن هم بیشتر می شود و از این رو باید بین این موارد تناسب خوبی برقرار بشود‌.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.