بسته بندی میوه خشک در شیراز

نحوه ی بسته بندی میوه خشک در شیراز به این صورت است که میوه های یکسان را جدا و ترکیبی از چند میوه را نیز جداگانه بسته بندی می کنند و با حجم های مختلف روانه بازار کرده و به دست عموم می رسانند. افراد نیز بسته به سلیقه و میل خود هر کدام از انواع میوه ها را در هر حجمی که بخواهند خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بسته بندی میوه خشک در شیراز

بسته بندی میوه خشک

بسته بندی میوه خشک بسته بندی میوه خشک ممکن است به صورت تک میوه و یا ترکیبی از چند نوع میوه باشد. همان طور که خوده میوه ها دارای قیمت های مختلف و متفاوتی هستند انواع خشک شده آن نیز قیمت های نسبتا متغیر و مختلفی دارند، به طور مثال میوه خشک هایی هم چون موز، هلو، کیوی و… دارای قیمت های بیشتری در مقایسه با میوه خشک هایی هم چون سیب، خربزه و… می باشد.

عامل دیگری که در قیمت گذاری میوه خشک ها تاثیر گذار است نوع بسته بندی آن ها می باشد. کارخانجات تولید و پخش میوه خشک ممکن است میوه ها را به صورت تک میوه و یا به صورت ترکیبی از چند میوه در بسته بندی هایی با حجم های مختلف روانه بازار کنند که قیمت آن ها نیز بسته به این که چه نوع میوه ای می باشد، تعیین می شود.

میوه ها از قدیم الایام جزو لاینفک وعده های غذایی عموم مردم در سر تا سر دنیا بوده اند. یکی از دلایلی که می بینیم همه افراد حداقل یک بار در روز یا هفته به خوردن انواع میوه های موجود می پردازند خوشمزگی آن ها می باشد و دیگر دلیلی که این نعمت الهی را در میان مردم محبوب کرده است ویتامین ها و مواد معدنی بی نظیری است که در تمامی میوه ها یافت می شود.

میوه ها فراوانی و تنوع منحصر به فرد و بی شماری دارند اما متاسفانه می توان گفت که تنها ایرادی که دارند این است که همه آن ها فقط در برخی از فصول سال تولید شده و به بهره برداری می رسند. میوه هایی که مختص فصل تابستان هستند را دیگر نمی توانیم در فصل زمستان در دسترس داشته باشیم چون شرایط جوی و آب و هوایی زمستان به میوه های تابستانی اجازه رشد و نمو نمی دهند. اما اگر شما در یک فصل سرد هوس میوه های تابستانی بکنید چه راهی دارید تا این نیاز خود را بر طرف کنید؟

این مشکل موجب شد تا بشر به فکر آن بیافتد تا به دنبال روش هایی را برای ماندگاری بیشتر میوه ها باشد، یکی از روش ها که بسیار سهل الوصول و راحت و در دسترس می باشد خشک کردن میوه ها می باشد. روشهای خشک کردن میوه ها فراوان هستند که در ادامه این مطلب به آن می پردازیم.

متاسفانه برخی از میوه ها به دلیل ساختار و ترکیب شان امکان خشک کردن آن ها وجود ندارد اما به طور کلی اغلب میوه ها به خاطر مواد تشکیل دهنده شان این امکان را به ما می دهند تا بتوانیم مقادیر زیادی از آن ها را خشک کرده و در دیگر و فصل های سال نیز از آن استفاده کنیم اما چه میوه هایی برای خشک کردن مناسب هستند؟

با توجه به این که تقریباً همه میوه ها آبدار هستند بهتر است میوه هایی را برای خشک کردن انتخاب کنید که درصد آب تشکیل دهنده آن ها در مقایسه با سایر میوه ها کمتر باشد چرا که در پروسه خشک کردن میوه اولین و مهم ترین ماده مغذی و مفید میوه که به مرور از بین می رود آب آن است و میوه هایی هم چون سیب، انجیر، هلو، خانواده آلو از جمله آلو سیاه، آلو زرد و زردآلو، خربزه، طالبی و موز از جمله میوه هایی هستند که بهترین گزینه برای خشک کردن محسوب می شوند.

یکی از ساده ترین راه ها برای خشک کردن میوه ها، خشک کردن آن ها به روش سنتی و در منزل می باشد شما می توانید میوه مناسب هر فصل را به میزان دلخواه خود از مراکز و میادین میوه و تره بار خریداری کنید سپس در منزل خود آن ها را به خوبی شسته تا گرد و خاک آن گرفته شود و کاملا تمیز و بهداشتی گردند پس از آن میوه های شسته شده را با دستمالی خشک کنید و آب و خیسی آن ها را بگیرید وقتی که میوه هایتان کاملا خشک شده و رطوبتی نداشت با چاقوی تیز اما با احتیاط کامل آن ها را به صورت ورق ورق با ابعاد دلخواه خود برش‌های نازک دهید.

می توانید یک ماهیتابه خالی را بر روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا کمی داغ شود بعد از این که ماهیتابه داغ شد میوه های برش خورده را درون ماهیتابه داغ که هم چنان روی شعله می باشد بریزید و تند تند تفت دهید تا آب درون میوه ها تبخیر شود وقتی که مطمئن شدید میوه ها به طور کامل تفت داده شده اند می توانید یک پارچه بزرگ را در قسمتی از منزل خود که نور ملایم و غیر مستقیم خورشید می‌تابد پهن کنید و تیکه های میوه را بر روی آن بریزید و آن ها را چند روز به حالت خود رها کنید تا کاملا خشک شده و قابل استفاده گردند.

باید توجه کنید که مکانی که می خواهید میوه ها را در آن جا بگذارید تا خشک شود باید تمیز و به دور از آلودگی و گرد و خاک باشد چرا که میوه های خشک شده را نمی توان ابتدا شست و سپس مصرف کرد و باید به همان صورت خشک استفاده کنیم در نتیجه هر چه از آلودگی و گرد و خاک به دور باشد میوه ها تمیز تر و از نظر بهداشتی سالم تر و ایمن تر خواهند بود بعد از این که میوه ها کاملاً خشک شده و قابل استفاده شدند می توانید آن ها را درون ظرف های پلاستیکی ریخته و نگهداری کنید تا هر زمان که می خواهید این میوه ها را به صورت تازه و خوشمزه میل نمایید.

میوه خشک شیراز

میوه خشک شیراز خرید میوه خشک در شیراز و سایر شهر های مختلف کشوران به راحتی امکان پذیر است. مراکزی که می توانید از آن ها میوه های خشک شده را خریداری کنید بی شمارند، یکی از این مراکز عطاری ها می باشند و هم چنین نمایندگی های مجاز کارخانجات تولید و پخش میوه خشک نیز در برخی نقاط کشور در دسترس می باشند. فروشگاه ها و مراکز تجاری بزرگ نیز در لاین خشکبار خود به فروش انواع میوه خشک ترکیبی می پردازند که با مراجعه به هر یک از این مراکز می توانید مقدار مورد نیاز خود از انواع میوه خشک را خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.