جلوگیری از سقوط هواپیما با استفاده از دستگاه قند خون

امروز با تغییر سبک زندگی ما انسانها و کم تحرکی باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری دیابت شده است. این بیمار به واسه بهم خوردن متابولیسم بدن به وجود می آید. افرادی که به بیمار دیابت دچار شده اند باید حتما آن را کنترل کنند. دستگاه کنترل قند خون بدین منظور ساخته شده است.

از این دستگاه به اشکال مختلفی تولید و روانه بازار شده است، از این رو قیمت آنها نیز با هم متفاوت می باشد. قیمت دستگاه تست قند خون مچی یکی از به صرفه و اقتصادی ترین دستگاه تست قند می باشد که مشتریان زیادی را اخیرا به سمت خود جذب کرده است.

قبل از شروع، دست های خود را به طور کامل بشویید تا از عفونت در محل خراش انگشت جلوگیری کنید. اگر به جای شستشو از دستمال مرطوب الکلی استفاده می کنید، حتما قبل از انجام آزمایش اجازه دهید محل خشک شود.

بعد، یک نوار تست را در متر قرار دهید. انگشت خود را با لانست سوراخ کنید تا یک قطره کوچک خون بگیرید. برای کاهش ناراحتی انگشتان به جای نوک انگشتان، از کناره های نوک انگشتان استفاده کنید.

خون روی نوار آزمایشی که در دستگاه اندازه گیری قرار داده اید می رود. مانیتور شما خون را تجزیه و تحلیل می کند و معمولاً در عرض یک دقیقه گلوکز خون را روی صفحه دیجیتال خود به شما نشان می دهد.

نیش انگشت به ندرت نیاز به بانداژ دارد، اما اگر خونریزی بیش از چند قطره ادامه داشت ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید. برای اطمینان از نتایج دقیق، پیروی از تمام دستورالعمل هایی که همراه گلوکومتر ارائه شده است، مهم است.

اگر دیابت نوع 1 دارید، ممکن است لازم باشد چهار بار یا بیشتر در روز قند خون خود را آزمایش کنید. این شامل قبل و بعد از غذا و ورزش، و بیشتر اوقات زمانی است که بیمار هستید. اگر دیابت نوع 2 دارید، پزشک به شما اطلاع می دهد که چه زمانی و چند وقت یکبار آزمایش قند خون خود را انجام دهید.

انجمن متخصصان غدد بالینی آمریکا و کالج غدد درون ریز آمریکا توصیه می کنند که میزان گلوکز ناشتا و قبل از غذا را در 80-130 و بعد از غذا کمتر از 180 نگه دارید. و اینکه مقادیر دو ساعت بعد از غذا را زیر 140 میلی گرم در دسی لیتر نگه دارید.

با این حال، این دستورالعمل‌های کلی هستند و برای همه مناسب نیستند. از پزشک خود در مورد سطوح هدف خود بپرسید. پایش منظم قند خون یک ابزار ضروری برای کمک به کنترل دیابت است. با شناسایی و ثبت تغییرات در سطح قند خون، اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی تأثیر غذا، ورزش، استرس و سایر عوامل بر دیابت خود خواهید داشت.

  • منابع:
    1. Blood Glucose Monitoring

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.