سیستم تهویه مطبوع باعث آتشسوزی بیمارستان تهران شد

نسل‌های قدیمی‌تر پمپ‌های حرارتی منبع هوا در دمای بیرون از منزل کمتر از ۴ درجه سانتی‌گراد یا ۴۰ درجه فارنهایت کارآمدتر می‌شوند این سیستم تهویه مطبوع تا حدی به این دلیل است.

که یخ روی سیم‌پیچ مبدل حرارتی واحد خارجی تشکیل می‌شود که جریان هوا را روی سیم‌پیچ مسدود می‌کند. برای جبران این موضوع، سیستم پمپ حرارتی باید به طور موقت به حالت تهویه مطبوع معمولی برگردد تا سیم پیچ اواپراتور در فضای باز به سیم پیچ کندانسور تبدیل شود تا بتواند گرم شود و یخ زدایی شود.

بنابراین برخی از سیستم‌های پمپ حرارتی دارای نوعی گرمایش مقاومت الکتریکی در مسیر هوای داخلی هستند که فقط در این حالت فعال می‌شود تا خنک‌کننده موقت هوای داخلی را جبران کند، که در غیر این صورت در زمستان ناراحت‌کننده خواهد بود.

مدل‌های جدیدتر عملکرد در هوای سرد را با ظرفیت گرمایش کارآمد تا 14 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) بهبود بخشیده اند. با این حال، همیشه این احتمال وجود دارد.

که رطوبتی که روی مبدل حرارتی واحد بیرونی متراکم می‌شود، حتی در مدل‌هایی که عملکرد هوای سرد را بهبود بخشیده‌اند، یخ بزند، که نیاز به انجام چرخه یخ‌زدایی دارد.سیستم

مشکل یخ‌زدگی با دمای پایین‌تر در فضای باز بسیار شدیدتر می‌شود، بنابراین پمپ‌های حرارتی گاهی اوقات پشت سر هم با نوع گرمایش مرسوم‌تری مانند بخاری برقی، گاز طبیعی، روغن گرمایشی یا شومینه هیزمی یا گرمایش مرکزی نصب می‌شوند.

که به جای یا علاوه بر پمپ حرارتی در دماهای شدیدتر زمستان استفاده می شود. در این حالت، پمپ حرارتی در دماهای ملایم تر به طور موثر استفاده می شود و هنگامی که دمای بیرون پایین تر است، سیستم به منبع گرمای معمولی سوئیچ می شود.

کارایی مقالات اصلی ضریب عملکرد، نسبت بهره وری انرژی فصلی، و نسبت بهره وری انرژی فصلی اروپا ضریب عملکرد (COP) یک سیستم تهویه مطبوع، نسبت گرمایش یا سرمایش مفید ارائه شده به کار مورد نیاز است.

COPهای بالاتر معادل هزینه های عملیاتی کمتر است. COP معمولاً از 1 تجاوز می کند. با این حال، مقدار دقیق به شدت به شرایط عملیاتی، به ویژه دمای مطلق و دمای نسبی بین سینک و سیستم بستگی دارد، و اغلب نمودار یا میانگین در برابر شرایط مورد انتظار می‌باشد.

قدرت تجهیزات تهویه مطبوع در ایالات متحده اغلب بر حسب «تن تبرید» توصیف می‌شود که هر یک تقریباً برابر با قدرت خنک‌کنندگی یک تن کوتاه (2000 پوند (910 کیلوگرم) یخ ذوب در یک دوره 24 ساعته است. برابر با 12000 در ساعت یا 3517 وات است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.