قیمت چرم طبیعی برای کیف

چرم هایی که در بازار برای تولیدات مختلف عرضه می شوند با توجه به نوع و روش تولید آنها متفاوت بوده و در دو دسته چرم طبیعی و چرم مصنوعی قرار می‌ گیرند که هر کدام از آنها دارای کیفیت و ویژگی های مختلفی می باشند، قیمت چرم طبیعی که برای کیف مورد استفاده قرار می گیرد با توجه به نوع چرم و میزان ضخامت آن متفاوت بوده و این محصول با توجه به کیفیت بسیار خوبی که دارد، نسبت به نمونه های مصنوعی از قیمت بالاتری برخوردار است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت چرم طبیعی برای کیف

قیمت چرم طبیعی

قیمت چرم طبیعی چرم به یکی از تولیدات بسیار مهم و کاربردی گفته می شود که پایه و اساس یکی از صنعت های کشور بوده و بر حسب روش تولید آن دارای انواع مختلفی است.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، چرم دارای دو نوع چرم طبیعی و چرم مصنوعی می باشد که هر کدام از این دو محصول دارای قیمت های متفاوتی نسبت به هم می باشند و کالاها و محصولاتی که با هرکدام از این نمونه چرم‌ ها تولید شود، نیز دارای قیمت های مختلف خواهند بود.

چرم طبیعی یکی از بهترین و باکیفیت ترین نمونه چرم هایی می باشد که از دباغی پوست حیوانات تحت شرایط خاص به دست می آید و بعد از فرآیند دباغی و تولید، این محصول خود دارای نمونه های دیگری مانند چرم اشبالت، چرم جیر و غیره بوده که هر کدام از آنها نیز با توجه به کیفیت و میزان مصارفی که دارند با قیمت های متفاوتی عرضه خواهند شد.

چرم طبیعی که معمولاً از پوست حیوانات مختلف مانند گاو، گوسفند، بز، شترمرغ، مار، بوفالو و غیره به دست می آید، دارای کیفیت تضمین شده بسیار خوب می باشد، به نحوی که کیفیت این محصول توانسته بر طول عمر بسیار بالای آن تأثیر گذارد و از طرفی باعث افزایش قیمت این محصول نیز شده است.

قیمت چرم طبیعی در بازار داخلی کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد و از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این محصول می‌ توان موارد زیر را اشاره کرد.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که بر روی قیمت چرم طبیعی تاثیر می گذارد نوع پوست دام می باشد و همانطور که گفته شد از پوست حیوانات متفاوتی برای تولید این محصول استفاده می‌ شود که هر کدام دارای قیمت های مختلفی خواهند بود، بنابراین در زمان خرید چرم متوجه تفاوت قیمت هر کدام از آنها خواهید شد.

چرم برحسب روش تولید و دباغی چرم دارای ضخامت های مختلفی می‌ باشد و چرم های تولید شده در سه دسته چرم سبک، چرم سنگین و چرم نیمه سنگین قرار می گیرند که این موضوع نیز توانسته بر روی قیمت‌ گذاری آنها تاثیر گذارد.

از آنجایی که در فرآیند دباغی و تولید چرم از دستگاه ها و مواد مخصوصی استفاده می‌ شود، به دلیل وجود تورم و نوسانات این عوامل با افزایش چشمگیری همراه گردیده اند به همین علت قیمت چرم تولید شده در کشور نیز دارای افزایش قیمت بیشتر تری خواهد بود.

روش خرید این محصولات بر روی قیمت آن موثر می باشد و اگر خریداران آن را به صورت عمده خریداری کنند از قیمت پایین و اگر به صورت متری و در متراژهای پایین سفارش دهند، آن را با قیمت بالاتری خریداری خواهند کرد.

خرید از تولید کننده به صورت مستقیم و بی واسطه با کاهش قیمت و خرید از طریق واسطه گران با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

چرم طبیعی به دلیل کیفیت بسیار خوب و میزان کاربردهای بسیار زیادی که دارد در رنگ های مختلف و ضخامت های گوناگون و همچنین در طرح‌ های متفاوتی تولید می شود که این موضوع نیز توانسته بر روی تعیین قیمت آن تاثیر بگذارد و سبب شود تا چرم با نرخ های متفاوتی عرضه گردد.

چرم طبیعی برای کیف

چرم طبیعی برای کیف در بخش قبلی مقاله گفته شد که چرم طبیعی دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد و از آنجایی که به صورت کاملاً طبیعی تولید می شود از کیفیت تضمین شده و مثال زدنی برخوردار می باشد.

بسیاری از تولید کنندگان از انواع چرم های مختلف برای تولیداتی همچون کیف و کفش، کلاه، دستکش، کاپشن، پالتو، مانتو، دستبند، ساعت، لوازم تزئینی و بسیاری موارد مختلف دیگر استفاده می کنند و این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای تولید چرم طبیعی می باشد که سبب شده تا از محبوبیت و فروش خوبی نیز برخوردار گردد.

چرم طبیعی برای کیف یکی از بهترین چرم هایی می باشد که معمولاً از پوست حیواناتی مانند گاو، شتر مرغ، بوفالو، مار و همچنین گوسفند یا بز برای تولید این محصول استفاده می شود، چرا که چرم به دست آمده از موارد نامبرده و از کیفیت ضخامت و ویژگی‌ های بسیار خوبی برخوردار می باشند.

از مهمترین ویژگی هایی که چرم طبیعی برای کیف دارا بوده و باعث شده تا واحدهای تولید کننده از آنها برای تولید این محصول استفاده نمایند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • چرم طبیعی که برای تولید کیف استفاده می‌ شود از ضخامت استاندارد و مناسبی برخوردار بوده و واحدهای تولید کننده چرم توانسته اند آنها را متناسب با نیاز بازار در ضخامت های بسیار خوبی تولید نمایند.
  • این نمونه چرم ها دارای مقاومت بسیار خوبی می باشند به نحوی که در برابر آب و رطوبت، سرما، گرما و فاکتورهای مختلف دیگر مقاوم بوده و به راحتی تغییر شکل یا پوسیده شدن نمی دهند.
  • چرم طبیعی که برای تولید کیف بسیار مناسب است از طرح ها و رنگ های مختلفی برخوردار می باشد به نحوی که با توجه به نوع چرم به صورت ساده یا طرح‌ دار تولید می گردد و از آنجایی که سلایق مختلف برای استفاده از چرم متفاوت است سبب شده تا چرم در رنگ های گوناگون مانند سفید، قرمز، عسلی، قهوه ای، سرمه ای و غیره نیز طراحی و تولید گردد.
  • این نمونه چرم ها از قابلیت پاک کنندگی بسیار خوبی برخوردار می باشند و با استفاده از واکس مخصوص یا دستمال های نخی می توان آلودگی ها مختلف مخصوصا گرد و خاک را از سطح آنها زود.
  • چرم طبیعی از طول عمر بالایی برخوردار است و زمانی که در تولید کیف از آنها استفاده شود، کیف به دست آمده از چرم برای مدت‌ های طولانی قابل استفاده خواهد بود و از زیبایی و جذابیت ظاهری خوبی نیز برخوردار می باشد.
  • چرم های مورد بحث در ضخامت های استاندارد و تعریف شده تولید می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.