پاستیل شکری ترش که موجب طلاق دو عاشق از هم شد

یک کودک در روز چقدر می تواند قند داشته باشد؟
جدیدترین توصیه های سازمان بهداشت جهانی این است که میزان شکر در روز باید کاهش یابد: میزان توصیه شده در هر روز نباید بیشتر از 5٪ (قبلاً 10٪) کل انرژی مصرف شده باشد.

عملاً این بدان معنی است که یک مهدکودک فقط می تواند حدود 3 قاشق چایخوری شکر، از جمله شکری که به چای یا فرنی اضافه می شود، و یا شکر موجود در پاستیل شکری ترش و آدامس مصرف کند. لازم به ذکر است که حتی بدون خوردن آب نبات نیز می توان به 3 قاشق چای خوری دست یافت محصولات روزانه از مقدار بیشتری شکر تشکیل شده است که تصور می کنیم. با خوردن 220 میلی لیتر ماست و 100 گرم بستنی و همچنین یک لیوان آب انگور 5-6 قاشق چایخوری شکر مصرف شده است.

از طرف دیگر، نیم لیتر آیسی شیرین شده از 7 تا 9 قاشق چایخوری شکر تشکیل شده است. راستش را بخواهید، برای تغذیه کاملا سالم باید به یاد داشته باشید که نه تنها مصرف قند را رعایت کنید، بلکه بسیاری از قوانین دیگر را نیز به خاطر بسپارید، مانند خوردن میوه و سبزیجات بیشتر و خوردن تنقلات کمتر و غیره.

در لتونی موسسات آموزشی الزامات بسیار سختگیرانه ای در مورد رژیم غذایی و تغذیه کودکان دارند. همه ما طرفدار یک رژیم غذایی سالم هستیم، اما فکر می کنم این مشکل نیز باید در سطح ذهنی مورد بحث قرار گیرد.

پاستیل

برای تغییر تفکر ما 7 سال است که چیزی را تمرین می کنیم – خود را به عنوان یک مهدکودک بدون شیرینی معرفی کرده ایم. ما این ایده را از یک مهدکودک نروژی گرفتیم. مدیر پیش دبستانی خصوصی «CreaKids» داینا کاجینا تجربه خود را به اشتراک می گذارد. مهدکودک بدون شیرینی به این معنی است که هر جشن بدون شیرینی برگزار می شود، آنها به مهد کودک آورده نمی شوند و در هدایای کریسمس گنجانده نمی شوند.

مهمترین اتفاق در روز تولد یا نامگذاری کودک، غذا نیست، بلکه تکریم کودک و با هم بودن است. ما برای هر موقعیت خاص یک صندوق داریم که از یک تاج، یک شنل تشکیل شده و یک سینی مخصوص روی میز دارند.

ما همچنین یک صندلی مخصوص برای شخص تولد، روز نام داریم و زمان بازی ویژه ای را برای آنها ترتیب می دهیم. اگر روز ویژه معلمان است، او تاج و شنل نیز می‌پوشد. بچه ها از این طریق خیلی خوشحال هستند! داینا کاجیوا معتقد است که من فکر می‌کنم از یک تکه آب نبات بسیار ارزشمندتر است.
در مورد قوانین مهدکودک بدون شیرینی، هر جلسه پاییز به والدین یادآوری می شود. و مدیر مهدکودک می گوید هنوز هیچ والدینی شکایت نکرده اند. کاملاً برعکس است – والدینی وجود دارند که به طور خاص مهدکودک ما را به دلیل سیاست ممنوعیت شیرینی انتخاب کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.