کلاه ساخته شده با نعناع در مقاومت بالا

نعناع گیاهی معطر است که بسته به نوع آن از 10 تا 120 سانتی‌متر رشد می‌کند. به راحتی از طریق ریشه های افقی زیرزمینی پخش می شود و با ساختار ساقه ای منحصر به فرد خود مشخص می شود، زیرا ساقه های راست به جای گرد، شکل مربعی دارند.

نعناع در صورت شکوفه دادن گلهای ریز بنفش، صورتی یا سفید جوانه می زند. با این حال، مقداری از اسانس خود را از دست می دهد و برگ ها را کمتر معطر و خوش طعم می کند.

از این رو، نعناع معمولاً برای جلوگیری از گلدهی هرس می‌شود و برگ‌های آن در جوانی برداشت می‌شوند که بهترین طعم و بافت را داشته باشند، زیرا برگ‌هایی که اجازه می‌دهند برای مدت طولانی روی گیاه بالغ شوند، خاکی و تلخ می‌شوند.

با این حال، محتوای عصاره نعناع در روغن ها و پمادها ممکن است به مراتب قوی تر از نعناع رژیمی باشد. تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر نعناع رژیمی بر علائم آلرژی وجود دارد و همچنین نعناع و شپشک برنج با هم رابطه مستقیم دارند و با استفاده از آن می توان این حشرات را نابود کرد.

تسکین علائم سرماخوردگی
نعناع حاوی منتول است. این یک ضد احتقان معطر است که ممکن است به شکستن خلط و مخاط کمک کند و دفع آن را آسان‌تر کند. استفاده از پمادهای منتول یا مالش بخار ممکن است نصب دزدگیر ماجیکار یک درمان مطمئن و موثر برای کودکان مبتلا به سرماخوردگی باشد.

با این حال، انجمن ریه آمریکا (ALA) توصیه می کند که مطالعات علمی از استفاده از منتول برای مدیریت علائم سرماخوردگی پشتیبانی نمی کند. با وجود این، برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که علائم سرماخوردگی پس از استفاده از بخار منتول کاهش می یابد.

دفتر مکمل های غذایی (ODS) توصیه می کند که روغن نعناع ممکن است باعث تحریک و قرمزی پوست شود. آنها توصیه می کنند که والدین یا نساجی مازندران پارچه مراقبان به دلیل عوارض جانبی جدی پس از استنشاق مستقیم، پماد را مستقیماً روی قفسه سینه یا صورت کودک نمالند.

باز این رو، نعناع معمولاً برای جلوگیری از گلدهی هرس می‌شود و برگ‌های آن در جوانی برداشت می‌شوند که بهترین طعم و بافت را داشته باشند، زیرا برگ‌هایی که اجازه می‌دهند.

برای مدت طولانی روی گیاه بالغ شوند، خاکی و تلخ می‌شوند. برگ‌های بیضی شکل، لبه‌های دندانه‌دار و نوک‌های صاف در مقابل ساقه‌های مربع رشد می‌کنند و می‌توانند از نظر شکل و رنگ کمی متفاوت باشند، از سبز تیره تا سبز روشن، سبز مایل به خاکستری تا آبی مایل به بنفش یا حتی زرد کم‌رنگ.

هنگام خرید نعناع، به دنبال برگ های روشن و بدون لک باشید. آنها را در یک کیسه پلاستیکی قابل استفاده مجدد تا 1 هفته در یخچال نگهداری کنید. رشد نعناع نسبتاً آسان است نخ ابریشم و مردم می توانند آن را در خانه پرورش دهند و این امر آن را راهی پایدار برای طعم دادن به وعده های غذایی می کند.

 • منابع:
  1. Mint
 • تبلیغات: 
  1. توت خوشمره ترین میوه دنیا
  2. مزایای استفاده از کیک
  3. چوب گیلاس نجاری به عنوان حصار باغ
  4. پارچه رومبلی با قیمت نجومی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.